ОТДЫХ В ХАТАЕ


ОТДЫХ В ХАТАЕ
2575

На территории современного Хатая найдены артефакты и свидетельства, что 100000 лет назад в этой местности жили люди, а 40000 лет назад их уровень развития позволил оставить весомое культурнее наследие. Десятки цивилизаций, а также три основные монотеистические религии сменяли друг друга в этом регионе. Хатай это история развития, войн, завоеваний, рассвета и заката древних народов.

 

ДОСТОПРИМЕЧАТЕЛЬНОСТИ ХАТАЯ

Дерево Мусы:  Это дерево является важным религиозным символом, с которым связано придание о пророке Мусе. До сих пор является местом паломничества для многих людей. Пророк Муса известен нам как пророк Моисей.

 

Замок Пайас:  Это здание было построено во времена существования  генуэзцкой республики. Согласно историческим источникам, замок был в центре внимания многих паломников, особенно османского путешественника Эвлия Челеби. Замок мог обеспечивать судна всем необходимым из-за его близости к морю. Один из памятников, на который стоит посмотреть.

 

Башня Джинна:  Потрясающие виды открываются с вершины башни, и если вы хотите  посмотреть город и побродить по страницам истории, мы рекомендуем вам посетить башню Джинна. Генуэзская  башня выполняла военные функции, и была установлена на открытом пространстве для наблюдения за местностью.

 

Туннель Веспасиан Тит:  В результате естественных процессов прорезей, между горными породами образовался туннель, названный в честь римского императора Тита по которому очень интересно прогуляться.

 

Гробница Колыбель: Представляет собой вырезанную из скалы пещеру – гробницу времен Римской Империи. Интересное место для посещения.

 

Церковь Святого Пьера:  Высеченная из скалы церковь – тонкая и кропотливая работа умелых камнетесов, является одним из религиозных достопримечательностей Хатая. Христиане довольно часто посещали церковь Святого Пьера.

 

Также вы можете посетить:

Кинет:  самый большой древний город Киликии.

Замок Коз: древний замок Византийцев.

Длинный базар Хатая: самый знаменитый и популярный базар города.

 

Если Вы решили посетить этот древний и интереснейший район, мы готовы предоставить Вам в аренду апартаменты в Хатае.

 

 

Reklamlar

About Dream Of Holiday

Arsis Group tecrubeli yapısı ile misafirlerimizin beklentilerini ve isteklerini doğru analiz edip bir sonraki dönem planlamasında çıtasını yükseltmiş müşteri memnuniyetini arttırarak turizm alanında aranan güvenilir bir firma olmuştur.Arsis Group kuruluşunun ilkesel değerleri içerisinde; hızlı çözüm üretmek, çeşitli segmentlerde tatil ve seyahat imkanları doğrultusunda geniş bir kitleye hitap edebilmektedir.Arsis Group birçok turizm destinasyonu içerisinde en ideal noktaları misafirlerimizle buluşturmak ve her daim misafirlerimize asil bir tatil ve seyahat fırsatı sunarak tercih edilen bir marka haline gelmiştir. Türkiye’nin gelişen dinamik turizm sektörü her geçen gün alternatifler yaratırken, bu ilerlemeleri takip ederek vizyonunu güçlendiren Arsis Group geniş müşteri portföyü kazanarak, adeta tatil ve seyahatin vazgeçilmez adresi haline gelmiştir. Özellikle yurtdışından ülkemize gelen konuklarımızla ilgili başta; İngiltere, Almanya, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, ve Rusya’da bulunan turizm acenteleri ile koordineli çalışarak, ülkemizin değerlerinin tanıtımı ve tercih edilmesi noktasında büyük özveri gösteren Arsis Group bu alanda temsil görevini üstlenmiştir. Arsis Group olarak Türkiye’nin dünyada en çok ziyaret edilen turizm noktası olması adına, ekstra bir motivasyon içerisinde çalışmakta ve hedefleri ulaşılabilir kılacak planlamalar doğrultusunda hareket etmekteyiz. Optimum kalite-fiyat dengesinde onlarca fırsat sunmakta olup, kişiye özel hizmet anlayışıyla farkını ortaya koymaktadır. Sunduğumuz detaylı hizmetle konaklamanın tüm bileşenlerinin farkında olarak, üst düzey kalite standartlarıyla turizm alanında parmakla gösterilir hale gelmemize rağmen, durmadan çalışmalarımızı sürdürerek daha fazla bölgeye Arsis Group ayrıcalığını taşımak gerektiği bilincindeyiz. Özellikle yaz turizmi bölgelerinde aktifliğimizi sürdürüyor, müşteri profillerini iyi tanıyor ve onlarca seçeneklerimizle avantajlı tatil imkanlarını sunmaya devam ediyoruz. Arsis Group genel merkezi Bursa’da olmak üzere: Trabzon, Antalya, Fethiye, Marmaris, Alanya, Kalkan, Kuşadası, Sapanca, Hatay’da’da ofis ve temsilciliklerimiz ile hizmet vermekteyiz.Bünyemizde çalışan personellerimiz hızlı çözüm üreten profesyonel anlayışla konuklarımızı memnun etmekte olup sosyal aktivitelerinde de her an destek vermekteyiz.
Bu yazı Travel içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s